Чергова заборона відеозйомки сесії сільської ради у Пикуловичах!

Початок сесії у сільській раді

Початок сесії у сільській раді

Вчора, 31 липня 2014 року, у Пикуловичівській сільській раді відбулось пленарне засідання ради, на якому один з депутатів вдруге за останні два місяці вчинив кримінальний злочин відносно свого колеги.

 Так, на самому початку сесії, коли сільський голова лише оголошував список присутніх на засіданні ради, я, як і на попередніх двох сесіях ради, відповідно до вимог чинного законодавства України розпочав відео фіксацію цього засідання.

 Однак, буквально за кілька секунд, із свого місця підвівся депутат сільської ради Максим′як В.С., який знову із застосуванням фізичної сили, зловивши мене за руки, силоміць відібрав фотоапарат, яким я проводив відео зйомку сесії.

 Як і минулого разу, ні сільський голова, ні секретар сільської ради, які відповідно до Конституції та законів України зобов’язані забезпечувати дотримання вимог законності, не вжили жодних заходів щоб припинити це безчинство!

 Далі ситуація розвивалась ще «краще». Адже, зважаючи на таку ситуацію, я одразу зателефонував начальникові Пустомитівського райвідділу міліції Лейнику В.І., щоб він надіслав дільничного міліціонера у сільську раду для припинення вказаного правопорушення. Однак, він не піднімав слухавку. Як згодом вияснилось, він перебуває у відпустці.

 Дільничний інспектор по с. Пикуловичі Дзюбенко В.С. у телефонній розмові зі мною взагалі відмовився прибути на сесію, мовляв у нього робочий день закінчився!?

 Опісля цього, я набрав чергову частину Пустомитівського райвідділу міліції, у якій черговий міліціонер зареєстрував моє повідомлення про злочин. Разом з тим, він відмовився невідкладно направити у сільраду наряд працівників міліції, бо бач, усі міліціонери перебувають на інших виїздах.

 Тому, враховуючи такі обставини, я в телефонному режимі звернувся у чергову частину обласного управління міліції. Черговий міліціонер облапарату, перебуваючи на зв’язку зі мною, одночасно набрав телефон чергового міліціонера району, та в наказовій формі вказав йому на необхідність термінового виїзду чергових працівників міліції у Пикуловичі. На той час на годиннику була орієнтовно 20 година вечора.

 Проте, Пустомитівські міліціонери чомусь вперто не поспішали їхати у Пикуловичі. Я, напевно ще разів з десять телефонував до чергового міліціонера обласної міліції щоб він «підігнав» своїх районних колег та тримав цю ситуацію на контролі.

 Очікуючи в приміщенні сільської ради приїзду районних міліціонерів, в цей час секретар Тарас І.М. вимагав щоб я покинув приміщення сільської ради. На що я, звісно ж, відповідав відмовою.

 Тому, секретар нашої сільської ради став погрожувати, мовляв він взагалі зачинить мене в приміщенні сільради до ранку наступного дня. Однак, такі його розмови було припинено, бо при ньому, про це знову був повідомлений черговий міліціонер обласної міліції, який мені підтвердив, що незаконне обмеження волі людини – теж кримінальний злочин.

 Чергові міліціонери райвідділу міліції у складі чотирьох працівників прибули у сільську раду лише о 21 год. 40 хв., тобто більш ніж через півтори години від часу їх повідомлення про злочин. За цей час можна і з Тернополя приїхати, не те що з Пустомит.

 В присутності працівників міліції мною знову було написано заяву про перешкоджання депутатській діяльності. Окрім цього, сьогодні до цієї заяви мною в райвідділ міліції та районну прокуратуру додатково надіслано відео фрагмент цієї сесії, на якому зафіксовано відбирання у мене депутатом фотоапарату, яким проводилась відеозйомка сесії.

 Підсумовуючи варто зазначити, що повторне вчинення депутатом цього злочину в такий короткий термін може судом кваліфікуватись, як обтяжуючі обставини. В такому випадку, тут вже лише штрафом не обійтися. Згідно вимог ст. 351 Кримінального кодексу України можна отримати арешт на строк до шести місяців, або й обмеження волі на строк до трьох років.

 Цікаво, що на вчорашній сесії, як і на усіх попередніх, не було заплановано розгляд якихось таємних питань, з якими не повинні бути ознайомлені мешканці нашого села. Чому ж тоді так поводиться депутат Максим′як В.С. – невідомо? Хіба, можливо, ми не все знаємо?

 Одночасно хочу зазначити, що я і надалі продовжуватиму фіксувати на відео наступні засідання нашої сільської ради. Ніхто не вправі обмежувати це право ні мені, ні будь-кому з мешканців села! Таке обмеження може бути лише у виняткових випадках та у передбаченому законодавством порядку.

 Слава Україні!

 

 

 

 

Be the first to comment on "Чергова заборона відеозйомки сесії сільської ради у Пикуловичах!"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*