На «Особистому прийомі» Корпан розповів, чи відремонтують дорогу у Пикуловичах

Volodymyr Korpan15 липня 2011 року, гостем студії інтерактивної програми «Особистий прийом» телеканалу ZIK був начальник управління розвитку інфраструктури Львівської облдержадміністрації Володимир Корпан.

У прямому ефірі він розглядав звернення громадян, пов’язані зі станом доріг у Львівській області, доїздом до віддалених сіл та забезпеченням мешканців телефонним зв’язком.

Зокрема, на електронну скриньку програми «Особистий прийом» звернулася пані Ірина Богун зі Львова, внучка Ірини Болібрух – котра мешкає у селі Борщовичі. Ірина  добирається до Львова через Пикуловичі. Жінка каже, що після поїздки цією дорогою, «відходить» кілька годин. Десять років тому бабуся Ірини захворіла на поліартрит.  Бабуся каже що коли йде загострення, у неї пухнуть усі суглоби, і відказують ноги, тому молодша Ірина приїжджає в село значно частіше, іноді навіть кілька разів на день, нерідко вночі. Привозить ліки, робить уколи.  Ірина каже щоб допомогти бабці, приходиться їздити до Львова купляти ліки.  Сама ж бабуся з хати і подвір’я не виходить, аби поїхати до Львова чекає на родину, котра возить її до Львова на огляд  до лікарів на власному автомобілі, адже маршруткою бабця їхати не може. Бабуся каже що тепер така дорога, що можна в тій маршрутці вмерти. Народу маса, яма на ямі, то можна взагалі не доїхати до Львова.

Дорога до Борщович пролягає через Малехів, Дубляни, Ямпіль та Пикуловичі.  В останніх двох селах дорога в жахливому стані, особливо у Пикуловичах.

Ярослав Микитишин, мешканець села Пикуловичі розповідає що за 20 років незалежності України на дорогу підсипали хіба що сухий щебінь і то ділили одну машину з щебенем на три села – Ямпіль, Пикуловичі і Борщовичі. Таким чином робили вигляд ніби робили ремонт дороги у селі.

Ірина Ковальська, теж жителька села Пикуловичі розповідає що якщо їдуть вантажні автомобілі  то каміння з під колес відлітає і на дітей і на стареньких і це просто жахливо.

Голова Пикуловичівської сільської ради Ярослав Марцінків розповів що протягом останніх трьох років райавтодор обіцяє відремонтувати  дорогу, і кожного року обіцяють по пів кілометра, по кілометру зробити, але так як приходять відповіді що в зв’язку з малим фінансуванням райавтодору, дороги у нас дальше у такому поганому стані.

Окрім традиційних маршруток які курсують у Борщовичі через Пикуловичі, у випадку аварії в Яричеві, увесь потік транспорту з Києва до Львова скеровують саме через Борщовичі та Пикуловичі.

Пані Ірина Богун запитує: «Скажіть будь-ласка, коли відремонтують дорогу в Пикуловичах  щоб ми могли гарно добиратись до Борщович?»

Ведучий: Конкретне, чітке запитання.

Володимир Корпан: Я почну з трошки інакшого. Оті всі дороги які Ви показуєте, вони були збудовані тридцять-сорок років тому.

Ведучий: Тобто нам дістався такий спадок від попередньої держави.

Володимир Корпан: Так. І на протязі усіх років вже повинно було бути виконано по два капітальних ремонти на цих дорогах але вони не були виконані. Це перше.  По-друге, сам склад  асфальту за ці сорок років змінив вже свої якості, і цей асфальт вже практично розкладається від часу. І це все викликає такі жахливі руйнування, особливо після зими, коли виникають такі ями що їх просто не пройти, не об’їхати. І той «ямковий ремонт» котрий проводиться силами служби доріг, стає неефективний, адже якщо та яма й буде засипана асфальтом, то на тій ділянці що знаходиться поза тою заробленою ямою, там де старий асфальт, який так би мовити вже «не кондиційний», і вже втратив свої властивості, так ось він буквально за тиждень-два, вже розвалюється на новому місці і знову утворюється яма. Тому треба робити суцільний, капітальний ремонт, але знову ж таки, як уже говорилося, коштів замало.

Ведучий: На коли запланований ремонт дороги або коли може бути запланований ремонт дороги?

Володимир Корпан: В Борщовичах?

Ведучий: Так.

Володимир Корпан: Цей ремонт дороги буде виконаний в тому випадку коли ця дорога попаде в перелік ремонту доріг і буде відповідне фінансування.

Ведучий: І коли вона попаде у перелік?

Володимир Корпан: Тоді коли депутати обласної ради внесуть його і погодять.

Ведучий: Тобто людям варто звернутися до свого депутата обласної ради, який, я більш ніж переконаний, мав би знати про проблеми своїх виборців?

Володимир Корпан: Обов’язково!

Ведучий: І вже від його оперативності, його наполегливості, залежить  наскільки швидко ремонт цієї дороги буде внесений.

Володимир Корпан: На сьогодні затримка у початку ремонту доріг, на мою думку, тільки за депутатами обласної ради.

Ведучий: Тобто проблеми з коштами не існує?

Володимир Корпан: Гроші є. Вони лежать на рахунку. Ми не можемо почати фінансування тому-що не погоджено з обласною радою перелік ремонту доріг.

Ведучий: На жаль, Ви напевно мало чим втішили мешканців і Пикулович і Борщович. Ну я сподіваюсь, що Ви підказали їм який найреальніший спосіб, з допомогою якого, вони зможуть вирішити свою проблему. Зрештою, вони вибирали своїх депутатів і тепер можуть спитатися й вимагати допомоги від них. Ми маємо ще один телефонний дзвінок. Давайте послухаємо.

Ведучий: Доброго вечора!

Телеглядач:  Добрий вечір. Ярослав Верхола, Пикуловичі. Я хочу задати пану Володимиру два запитання. Перше запитання. Був ремонт київської дороги і весь транспорт, тобто і фури, і автобуси, впустили через Пикуловичі. Вони реально дорогу розбили. Ремонтувати її не буде кому. Чи мали право таке зробити? Якщо вони зробили, хай би нам дорогу відновили! Це перше питання. Друге: Я знаю це однозначно так як я був депутатом двох скликань. В селищних радах є кошти на те щоби дорогу зремонтувати але ми не маємо права дорогу ремонтувати тому-що вона є на балансі автодору. Прошу мені відповісти. Дякую.

Ведучий: Цікаве питання.

Володимир Корпан: Ну проїзд важкого транспорту був з дозволу власника дороги або через його не реагування на таку ось ситуацію.

Ведучий: З дозволу власника дороги – цебто з дозволу сільради чи керівництва району?

Володимир Корпан: Якщо ми говоримо про дороги загального користування, вони усі перебувають  у власності служби доріг. Якщо ми говоримо про дороги комунальної власності, вони лежать на балансі органів місцевого самоврядування, тобто селищних рад, сіл.

Ведучий: Тобто в даному випадку, в Пикуловичах дала дозвіл на проїзд цього транспорту селищна рада?

Володимир Корпан: Ну скоріше за все.

Ведучий: Друга частина питання. Коли селищна рада має кошти на ремонт цієї дороги але знову ж таки, вона не має права його робити.

Володимир Корпан: Звичайно! Це є кошти громади і на утримання об’єктів які їм не належать, використання таких коштів не допускається. Вони повинні звертатись в службу доріг, щоби служба доріг за свої кошти виконала ці ремонти або так як зроблено на сьогодні нами, тобто що ми заклали в обласній програмі, з обласного бюджету кошти на утримання доріг загального користання місцевого значення. Що це значить? Якщо взяти конкретний випадок, тоді спільно зі службою доріг і представником села, наприклад його головою, було обстежено ділянку, були визначені пікетні прив’язки, тефектний акт, умовно кажучи наприклад,  дев’яносто п’ять тисяч гривень потребує фінансування цей вид ремонту. І тоді вже за цими пропозиціями, ми вже з обласного бюджету перерахували службі доріг на конкретний об’єкт, конкретну суму грошей. Ну в даному випадку, дев’яносто п’ять тисяч гривень. І тоді ось можна оту ділянку дороги відремонтувати , хоча вона належить службі доріг.

 

Обговорити на форумі…

 

Уривки відеозапису телепрограми «Особистий прийом» за 15 липня 2011 р. у котрому якраз й освітлювалось питання ремонту дороги в с. Пикуловичі:

[su_youtube url=”https://youtu.be/Dl1yityT3dk”]