Що ми здобули, а що втратили…?

Минулої пʼятниці, 16 грудня 2011 року у Пикуловичівській сільській раді відбулась чергова 10-та сесія 6 скликання. Можна сказати, що ця сесія стала, так би мовити, звітом про рік діяльності новообраних сільського голови та депутатів сільської ради з часу минулорічних виборів. Адже, на цій сесії було фактично підсумовано усі питання, які належать до відання наших обранців.

Що ж ми здобули, а що втратили, за рік виконання повноважень представниками нашої громади – мешканцям нашого села, яким ми, довірили представляти та захищати наші інтереси на усіх рівнях? Цікаве запитання, чи не так? Щодо здобутків, то на жаль, похвалитись особливо не має чим. А от щодо втрат у цьому напрямку діяльності то, як би це не було прикро констатувати, нижчеописане не вписується в жодні розумні рамки. Саме про це піде далі мова у цій статті.

До здобутків нашої сільської ради, в тому числі і депутатів, я б відніс святкування цього року Дня Незалежності України та прийняття сільською радою рішення про затвердження місцевої символіки – Герба та Прапора с.Пикуловичі.

На відміну від попередніх років святкування Дня Незалежності України у нашому селі носило дещо новий характер. Зокрема, святкування 20-ї річниці незалежності нашої держави супроводжувалось різноманітними заходами: святковий молебень та концерт, футбольний матч ветеранів, виступи дітей-каратистів, козацькі забави, дискотека. Можливо, щось із заплановано на цей день повністю і не вдалось зробити, або ж пройшло не зовсім так, як би цього хотілось, але все-таки, цьогорічне святкування змінило погляд мешканців нашого села на те, як можна проводити подібні святкування.

Тут хочеться подякувати усім хто долучився до цього дійства, а особливо ветеранам і теперішнім гравцям ФК “Ватра”, які подарували нам незабутній матч, тренерові команди та президентові команди, які це все організували, а також усім іншим мешканцям нашого села, які теж долучились до організації святкових заходів у цей день.

Також, до здобутків нашої територіальної громади варто віднести і прийняття сільською радою рішення про затвердження місцевої символіки – Герба та Прапора с.Пикуловичі. які відображають історичні, культурні, соціально-економічні та інші місцеві особливості і традиції.

Якщо взяти до уваги те що наше село було засноване біля 1242 року (принаймні так зазначено у Вікіпедії), то у наступному 2012 році Пикуловичам виповнюється рівно 770 років, отож, вперше за сім століть у нашого села з’явились свої власні геральдичні атрибути! За всю свою історію – і за часи польської та радянської влади, і за часи становлення незалежної України, наше село існувало без власного герба та прапора. Сподіватимемось, що затвердження місцевої символіки сприятиме вихованню у наших односельців почуття патріотизму та гордості за своє село.

У 2012 році депутати планують ще й офіційно затвердити День села Пикуловичі, святкування якого проводити орієнтовно у червні кожного року.

На жаль, більше здобутків за рік діяльності наших органів місцевого самоврядування я відзначити не можу. Взяти хоча б те, що орієнтовно у березні-квітні цього року депутатами сільської ради було прийнято План роботи Пикуловичівської сільської ради на 2011 рік. У цьому Плані, зокрема було передбачено і те, що у ІІ кварталі 2011 року (квітень-червень) у нашому селі мали бути вирішені і такі проблемні питання для нашого села, як вивіз сміття та вирішення проблеми щодо відведення окремими мешканцями нашого села каналізаційних стоків у придорожні рови. Тож, цей рік майже завершився, а ці проблеми так і залишились лише “на папері” – віз і далі там.

Подібних прикладів можна навести ще щонайменше з десяток. Про окремі з них, я зазначу далі у цій статті, адже деякі, на мою думку основні питання, піднімались на вчорашній сесії сільської ради.

Отож, тепер усе за порядком. На чергову 10-ту сесію Пикуловичівської сільської ради 6 скликання, сільським головою Марцінківим В.Я. до порядку денного сесії було запропоновано внести 9-ть питань.

Зокрема,

  1. Про розгляд листа Пустомитівської центральної районної лікарні щодо надання їй дозволу на виготовлення державного акту на право простійного користування земельною ділянкою, на якій розміщено фельдшерсько-акушерський пункт с.Пикуловичі.
  2. Про внесення змін до показників бюджету с.Пикуловичі (в частині вето сільського голови на рішення депутатів щодо чергового спрямування вкотре отриманих з районного бюджету коштів в сумі 20,0 тис.грн. знову на зарплату працівникам сільської ради).
  3. Про внесення змін до показників бюджету с.Пикуловичі (в частині перекидки коштів з однієї статті бюджету на іншу).
  4. Про надання сільському голові матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань.
  5. Про передачу земельних ділянок у власність (щодо надання у власність земельних ділянок мешканцям нашого села).
  6. Про попереднє погодження для виготовлення технічної документації на земельні ділянки (також мешканцям нашого села).
  7. Про попереднє погодження для виготовлення технічної документації на земельну ділянку під НД “Просвіта” (клубом) с.Пикуловичі.
  8. Про розгляд листа Державної податкової інспекції у Пустомитівському районі щодо затвердження ставок єдиного податку на території с.Пикуловичі з 01.01.2012.
  9. Різне.

Такий порядок денний 10-ї чергової сесії Пикуловичівської сільської ради 6-го скликання був підтриманий усіма присутніми на цій сесії депутатами сільської ради.

Детально зупинятись на кожному питанні не буду. Більшу увагу надам найважливішим з них.

Отож, що стосується першого питання, то відмічу те, що з першого питання, крім сільського голови доповідала і завідувач нашого фельдшерсько-акушерського пункту (далі — ФАП) Булеца Н.М. При розгляді цього питання депутатів було повідомлено про те, що Пустомитівська центральна районна лікарня (далі –ЦРЛ) звернулась у нашу сільську раду з проханням надати дозвіл на виготовлення державного акту на право постійного користування земельною ділянкою, на якій розміщено наш медпункт. За результатами розгляду цього питання, депутати вирішили відмовити Пустомитівській ЦРЛ у її проханні.

Виступаючи перед депутатами, керівник ФАП с.Пикуловичі Булеца Н.М. зазначила, що обласний депутат п. Б. Дубневич погодився надати нашому медпункту благодійну допомогу у вигляді добудови до медпункту ще двох кімнат, одна з яких призначається для розміщення у ній стоматологічного кабінету, а інша – для розміщення аптеки. За словами, Булеци Н.М., з посиланням на слова голови Пустомитівської районної державної адміністрації п. І. Чопка, який напередодні разом з п. Б. Дубневичем відвідали наш медпункт, від наших депутатів для такої добудови потрібно лише надання дозволу на це.

Розгляд цих питань нашими депутатами трохи затягнувся, оскільки депутати вирішили до цих питань внести ще й питання про повернення приміщення медпункту на баланс сільської ради. Бо, як Ви пам’ятаєте з моїх попередніх коментарів на форумі нашого сайту, на початку цього року, рішенням більшості депутатів Пикуловичівської сільської ради приміщення ФАП с.Пикуловичі з метою його фінансування з районного бюджету було передано на баланс Пустомитівської ЦРЛ.

Обговоривши вказані питання, наші депутати вирішили повернути назад приміщення ФАПу на баланс сільської ради; Пустомитівській ЦРЛ укласти з сільською радою договір оренди ФАПу; сільській раді виготовити свідоцтво на право власності на приміщення ФАПу; дати дозвіл на добудову ФАПу.

Особисто я утримався при голосуванні за вказане рішення. Утримався я не тому, що не підтримую повернення з балансу Пустомитівської ЦРЛ на баланс нашої сільської ради приміщення ФАПу чи його добудову, а тому, що прийняття такого рішення не має логічного значення. З юридичної точки це рішення виглядає трохи абсурдно та дещо смішно.

Ну наприклад, як можна приймати рішення у якому прописати: повернути приміщення ФАПу на баланс сільської ради, коли своїм же ж рішенням на початку цього року депутати нашої сільської ради передали його на баланс Пустомитівської ЦРЛ? Депутати Пустомитівської районної ради відповідно, погодили його прийняття на баланс лікарні.

Якщо і ставити питання про повернення на баланс сільради приміщення нашого медпункту, то спершу слід було звернутись з відповідними зверненнями у Пустомитівську ЦРЛ та районну раду, адже це приміщення тепер на балансі ЦРЛ. Відповідно до вимог чинного законодавства, Пустомитівська ЦРЛ тепер не в змозі без погодження депутатів Пустомитівської районної ради повернути його нам назад.

Що стосується зобов’язання Пустомитівської ЦРЛ укласти договір оренди приміщення медпункту з нашою сільською радою, прописаного у другому пункті рішення, то тут теж не все зрозуміло. По-перше, як можна зобов’язувати ЦРЛ укласти договір оренди приміщення ФАПу с.Пикуловичі, коли ще не відомо, чи погодяться його повернути назад депутати районної ради? По-друге, списання чи передача з балансу ЦРЛ майна здійснюється за погодженням сесії районної ради. Тобто, тут ми перевищуємо свої повноваження, надані нам Законом України “Про місцеве самоврядування в Україні”.

Виготовити свідоцтво на право власності на приміщення медпункту ми теж не можемо, оскільки відповідно до вимог бюджетного законодавства, ми не маємо права оплачувати видатки пов’язані з виготовленням документації на приміщення, яке не рахується на нашому балансі.

На жаль, мої зауваження щодо абсурдності прийняття такого рішення депутатами не були підтримані. Окремі депутати зауважили: що приймаємо таке рішення як є, а якщо виявиться, що воно не зовсім відповідає вимогам закону, то прокуратура його опротестує. Цікаве рішення, чи не так?

Це один момент. Інший момент полягає в наступному. Уявіть собі, що Пустомитівська ЦРЛ отримає копію прийнятого нашими депутатами рішення, у якому вони вирішили повернути приміщення ФАПу на баланс сільської ради та зобов’язали лікарню укласти договір оренди. Думаю, що головний лікар дуже довго не стримуватиме сміху з цього рішення. Далі головний лікар змушений буде винести це питання на розгляд сесії районної ради. Як Ви думаєте, якою буде реакція районних депутатів? Та такою ж, як і реакція головного лікаря, адже з юридичної точки зору, ми не можемо до чогось зобов’язувати районних депутатів, ми можемо тепер лише звертатись з проханням передати назад на баланс сільської ради приміщення ФАПу.

Таким чином, в даному випадку, нашими депутатами усе вже вирішено за всіх, в тому числі і за головного лікаря Пустомитівської ЦРЛ і за депутатів Пустомитівської районної ради. Це коротенько все, що стосується першого питання вчорашньої сесії.

Відносно другого питання, то необхідно відмітити те, що депутати нашої сільської ради виконуючи рік депутатських повноважень, а дехто з них і більше, адже були депутатами попередніх скликань, так і не розуміють що таке бюджет села і для чого він призначений.

Цю тему, ми вже неодноразово обговорювали на форумі нашого села. Як Ви пам’ятаєте, ще на минулій сесії сільської ради рішення щодо спрямування в черговий раз вкотре додатково отриманих коштів з районного бюджету знову на зарплату працівникам сільської ради не набрало необхідної кількості голосів.

Проте, вже в цей раз, більшістю голосів присутніх на цій сесії депутатів сільської ради 20,0 тис.грн. знову спрямовано на зарплату сільському голові Марцінківу В.Я., секретарю сільської ради Тарасу І.М. та головному бухгалтеру Барабаш М.Р.

Тож, ще раз повернемось до простої арифметики. Якщо бути точним, то при прийнятті бюджету с.Пикуловичі на 2011 рік, наші депутати на зарплату вказаним працівникам сільської ради та нарахування на неї передбачили 79,2 тис. грн. в рік. Далі окремим рішенням наші депутати не поскупились з 87,0 тис.грн. вільного залишку коштів, які ми мали на початок цього року і могли використати на будь-які першочергові потреби нашого села, додатково виділити ще 74,3 тис.грн. При цьому, додатково отримані протягом року з районного бюджету кошти в сумі 60,0 тис.грн. (враховуючи останніх 20,0 тис.грн.), з доброї волі наших депутатів знову було спрямовано на зарплату нашому війту, секретарю ради та головбуху.

Таким чином, протягом року на зарплату працівників сільської ради спрямовано 213,5 тис.грн., тобто по 71,2 тис.грн. на кожного працівника. Якщо від загальної суми коштів в розмірі 213,5 тис.грн. відняти суму єдиного соціального внеску який нараховується на заробітну плату наших обранців, то “чиста” сума коштів, яку протягом року нараховано нашим працівникам сільради щонайменше складає 156,7 тис.грн. (тут ще не враховано економію фонду оплати праці внаслідок перебування окремих працівників на лікарняному), тобто по 52,2 тис.грн. на кожного з трьох працівників сільради. Отож, сільському голові, секретареві сільської ради, та головному бухгалтеру щомісяця в середньому нараховувалась зарплата в розмірі 4,4 тис.грн. Це вдвічі більше розміру середньої заробітної плати по Львівщині та більш ніж у чотири рази – розміру мінімальної заробітної плати в Україні!

На жаль, все це стало можливим і завдяки повного сприяння, бездіяльності та безвідповідальності голови постійної бюджетної комісії сільської ради Матківського Р.М. та членів цієї комісії, адже саме голова цієї комісії, відповідно до вимог закону, несе персональну відповідальність за організацію роботи цієї комісії в сільські раді. Адже, більшість наших депутатів щоразу підтримували пропозицію голови бюджетної комісії відносно спрямування додатково отриманих коштів саме на зарплату працівникам сільської ради. Бо, раз по раз голова бюджетної комісії повідомляв, що додатково отримані з районного бюджету кошти мають цільове призначення на захищені статті бюджету. Як виявилось, інших захищених статей бюджету, крім зарплати, у нас не має!? Ось так, вчора у нас розглянуто друге питання відносно використання сільською радою додатково отриманих до нашого бюджету 20,0 тис.грн.

Щодо третього питання, то тут детально зупинятись не буду, адже воно стосується лише перекидки коштів з однієї статті видатків сільського бюджету на іншу. Так, 1,35 тис.грн. перекинули з одного коду на інший, оскільки кошти для підключення Інтернету у сільській раді було заплановано не по цьому коду. Ще 1,0 тис.грн. перекинули в межах статті видатків на ремонт доріг місцевого значення. Хочу зазначити, що на вчорашній сесії також вирішено взяти на баланс сільради усі більш-менш головні вулиці в с.Пикуловичі, крім центральної, що в подальшому дасть змогу проводити фінансування їх ремонту, якщо звісно, для цього у бюджеті села будуть відповідні кошти.

Четверте питання було більш цікавим. Сільський голова написав заяву про виділення йому матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань. Нагадую, що одну матеріальну допомогу в розмірі орієнтовно 5,0 тис.грн. сільський голова вже отримував при щорічній відпустці. Про це, ми також згадували на форумі нашого села. Ця матеріальна допомога була обов’язкова лише в частині посадового окладу, тобто в розмірі близько 2,4 тис.грн., а не 5,0 тис.грн.

Що ж стосується вчорашнього розгляду заяви сільського голови, то надання сільському голові другої матеріальної допомоги для вирішення його матеріально-побутових питань теж у розмірі близько 5,0 тис.грн. взагалі є необов’язковим. Разом з цим, більшість наших депутатів вкотре вирішили зробити черговий подарунок війту с. Пикуловичі, тим паче напередодні новорічно-різдвяних свят, знову більшістю голосів надавши йому допомогу у розмірі біля 5,0 тис.грн. Тож, тепер вже буде з чим святкувати.

З п’ятого по восьме питання зупинятись не буду, оскільки тут ішла мова про передачу у власність та попереднє погодження для виготовлення технічної документації на земельні ділянки мешканцям нашого села, а також виготовлення техдокументації на землю під нашим клубом. Гадаю, що тут усе зрозуміло.

Хочу зазначити, що наявність в мережі Інтернет сайту с.Пикуловичі та активного обговорення на його форумі болючих для нашого села питань дає свій результат. Тому, таку справу необхідно продовжувати.

Не можу не відмітити того, що на вчорашній сесії сільської ради окремі депутати дорікнули мені за коментарі на сайті нашого села. Мовляв, навіщо “виносити сміття із хати” і т.д., і т.п. Навіть пролунали пропозиції щодо звернення у відповідні правоохоронні органи з метою закриття сайту с.Пикуловичі. Проте, гадаю, що я доступно пояснив важливість існування сайту нашого села та розміщення на ньому своїх коментарів. В необхідності існування сайту нашого села мене також підтримали кілька депутатів сільської ради. От такі то у нас справи, надто вже окремим депутатам не подобається те, що обговорюється на нашому форумі, аж розглядали можливість закрити сайт с.Пикуловичі закрити!

Як ви пам’ятаєте, на форумі нашого села ми частково торкались теми про те, що на рахунку нашого бюджету ще з грудня минулого року лежать кошти в сумі 120,0 тис.грн., отримані бюджетом нашого села від продажу земельної ділянки мешканцю села Харків О.М. Одразу виникає питання, якщо ці кошти не планувалось цього року використовувати для потреб нашого села, то чому бюджетною комісією не було винесено пропозицію щодо спрямування цих коштів на депозитний рахунок банку з метою отримання відсотків за користування банком цими коштами? Адже, через це, у рік ми втрачаємо близько 12-13 тис.грн.

Отож, вчора під час сесії одним з членів бюджетної комісії нашої сільської ради Світлик М.Ф. було внесено пропозицію щодо включення до порядку денного питання про спрямування 120,0 тис.грн. на депозитний рахунок банку. Це рішення було підтримано усіма депутатами.

Таким чином, через річну бездіяльність та безвідповідальність бюджетної комісії нашої сільської ради, бюджет нашого села втратив можливість додатково отримати 12-13 тис.грн. Виходить так, що у нас в бюджеті достатньо коштів щоб і вулиці освітлювати, і проводити їх ремонт і т.д., а 12-13 тис.грн. нам вже зайві.

Останнім розглядалось питання “Різне”. У цьому питанні я планував винести на розгляд питання, які вже скоріше обговорювались на форумі нашого села. Зокрема, питання щодо безоплатного використання ПП “Бонус” земельної ділянки на території нашого села, питання попередження районною прокуратурою незаконної передачі нашою сільською радою 75 га землі та відшкодування до бюджету 121,0 тис.грн., а також питання щодо вимагання в мешканців нашого села, яким минулого року виділили земельні ділянки під забудову по 1,0 тис.грн.

З першим питанням мене випередив голова бюджетної комісії Матківський Р.М., зазначивши, що ПП “Бонус”, який на території нашої сільради виготовляє залізобетонні блоки з травня цього року не сплачує орендну плату за землю, оскільки в серпні 2011 року розпорядженням голови Пустомитівської РДА вказаному підприємству затверджено технічну документацію на земельну ділянку та зобов’язано його укласти договір оренди землі. При цьому, у розпорядженні зазначено, що попереднє розпорядження голови РДА від травня 2011 року втратило чинність. На думку голови бюджетної комісії Матківського Р.М., саме від травня цього року ПП “Бонус” не сплачує орендної плати за землю на території нашого села.

Однак, у цьому питанні я дещо уточнив. Підставою для нарахування орендної плати за землю є договір оренди землі. Відповідно до вимог законодавства, орендна плата за землю нараховується з дня державної реєстрації договору, якщо інше не передбачено, в даному випадку, розпорядженням голови РДА або договором. Тобто, розпорядження голови РДА від травня 2011 року, яке визнано таким, що втратило чинність, не є підставою для нарахування орендної плати.

Фактично, і це добре відомо усім хто проживає у с. Пикуловичі, вказане підприємство використовує надану йому земельну ділянку орієнтовно ще з травня-червня минулого року. Таким чином, щонайменше півтора року це підприємство до бюджету нашого села не сплачує жодної гривні.

Враховуючи розмір орендної плати за надану підприємству земельну ділянку в сумі близько 10,0 тис.грн. у рік (такий розмір орендної плати зазначено у листі РДА), за півтора року фактичного користування нашою земельною ділянкою наш бюджет втратив можливість додатково отримати близько 15,0 тис.грн.

Під час сесії, мною, сільському голові було поставлено питання: Чому так сталось? Чому Ви, як сільський голова, не проконтролювали те, що зазначене вище підприємство безоплатно використовує земельну ділянку? На це сільський голова відповів: що це не його повноваження, що це повноваження райдержадміністрації розпоряджатись землями за межами нашого села.

Як же так пане голово? Ця ж ділянка розміщена на території нашого села, у якому Ви є сільським головою. Невже Вам, як сільському голові, який так “вдало” вміє розпоряджатися коштами бюджету усієї нашої громади, особливо на премію собі та працівникам сільської ради, не потрібно в бюджеті додатково 15,0 тис.грн.? Ви, пане голово, напевно щотижня буваєте у Пустомитах. Невже Вам, важко було врегулювати це питання у Пустомитівській райдержадміністрації? Це не просто втрачені доходи сільської ради! Це втрачені кошти усіх нас, мешканців с.Пикуловичі! Хто за це відповість?

Ще одне питання мною було поставлено на рахунок безоплатного використання ТзОВ “Барком” на території нашої сільської ради невитребуваних паїв. Це також обговорювалось на форумі нашого села. Мною було повідомлено сільського голову і депутатів сільської ради про те, що відповідно до наданих райдержадміністрацією листів, Пустомитівська РДА ні минулого, ні цього року з вказаним товариством договору оренди землі на оренду невитребуваних паїв, розташованих на території нашого села не укладала.

За словами сільського голови, відповідного договору не укладала і наша сільська рада, адже на початку цього року, прийняте депутатами рішення про надання згоди на укладення такого договору було опротестовано прокуратурою району, адже паї знаходяться за межами нашого села і ними розпоряджається райдержадміністрація. Разом з цим, сільський голова повідомив, що цього року товариство фактично самовільно використовувало не 75 га, а близько 94 га таких паїв.

На жаль, на даний час мені невідомо вартість нормативної грошової оцінки землі у нашому селі для того щоб провести точний розрахунок, але виходячи із інформації зазначеній у районній газеті “Голос Народу” від 13.08.2011, бюджетом нашого села, тобто усіма нами, втрачено можливість у цьому році додатково отримати щонайменше 121,0 тис.грн. Хто і за це відповість, пане голово?

Аналогічне питання щодо того, чому сільська рада, в особі сільського голови, це не проконтролювала та чи вживав сільський голова хоч якість заходи з приводу і цього питання, знову було поставлено Марцінківу В.Я. Як і у попередньому випадку сільський голова повідомив, а, що він мав зробити, це не його повноваження. На уточнююче запитання, чи надсилав сільський голова відповідні звернення у райдержадміністрацію, війт відповів, що ні!

Невже нам не потрібно і оцих 121,0 тис.грн. за користування не витребуваними паями на території нашої сільської ради? Невже у нас такий бюджет, що отак просто відмовляємось від коштів, які просто “лежать” у нас під ногами? Зауважте, тут мова іде навіть не про 1,2 тис.грн., і навіть не про 12,0 тис.грн., а про 121,0 тис.грн.! Це ж повний абсурд!

Прикро слухати і позицію окремих депутатів з цього питання. Мовляв, навіщо обговорювати ці питання, адже це вже пропало, ніхто нам не поверне цих коштів. Хіба такою має бути позиція кожного депутата?

Наскільки мені відомо, вищевказані випадки із втратою можливості нашим бюджетом додатково отримати кошти за оренду землі у нашому селі не контролювались не тільки сільським головою Марцінківим В.Я., а й головами постійних комісій сільської ради з питань бюджету та земельних відносин Матківським Р.М. та Лозінським В. відповідно.

Бо я дуже сумніваюсь, що головами цих комісій було направлено хоч одне звернення у райдержадміністрацію з цього питання. Хоча, саме вони мали б у першу чергу це зробити, адже вони, як голови цих комісій, несуть персональну відповідальність не лише перед законом, алей перед усією громадою нашого села, яка обравши їх депутатами, делегувала їм повноваження представляти та захищати інтереси громади.

На жаль, на цій сесії я не встиг задати ще одне питання, про яке зазначено на форумі нашого села, а саме: питання щодо вимагання окремими депутатами по 1,0 тис.грн. з мешканців нашого села, яким минулого року було виділено земельні ділянки під забудову. Це питання я постараюсь підняти на наступній сесії сільської ради.

Звичайно шкода, але з усього вищенаведеного можна зробити висновок, що при виконанні більшістю наших депутатів своїх повноважень і далі переважають власні, “шкурні” інтереси, а не інтереси громади нашого села. Часто-густо більшість наших депутатів своїм голосуванням “відпрацьовує”, в тому числі і надані минулого року плани. Дехто, можливо, голосуючи за подібні рішення, таким чином “відпрацьовує” наперед свої інтереси у сільській раді. А, то мало чого, наступного разу можуть і не обрати депутатом сільської ради.

Підсумовуючи, варто відмітити, що за рік діяльності новобраних минулого року сільського голови та депутатів сільської ради між здобутками та втратами у цьому напрямку не можна навіть поставити знак рівності. Перевага, однозначно на боці втрат.

Що ми здобули:

Вперше святкування річниці Незалежності України пройшло на більш високому, дещо новому та якіснішому рівні.

Прийняття сільською радою рішення про затвердження місцевої символіки – Герба та Прапора с.Пикуловичі.

Що ми втратили:

Проблеми із вивозом сміття та відведенням каналізації окремими мешканцями с. Пикуловичі у придорожні рови не вирішено і досі, хоча їх вирішення планувалось завершити ще у червні 2011 року.

Вільний залишок коштів, який утворився станом на 01 січня 2011 року в сумі 74,3 тис.грн. та додатково отримані з районного бюджету кошти в сумі 60,0 тис.грн. використано на необов’язкові надбавки, матеріальні допомоги та премії сільському голові та працівникам сільської ради, що стало можливим, в т.ч. і через бездіяльність та безвідповідальність сільського голови та голови бюджетної комісії.

Безповоротно втрачено можливість додатково залучити до бюджету с.Пикуловичі 12-13 тис.грн. від розміщення на депозитному рахунку у 2011 році 120,0 тис.грн., отриманих від продажу земельної ділянки ще у грудні 2010 року, що стало можливим, в т.ч. і через бездіяльність та безвідповідальність сільського голови та голови бюджетної комісії.

Безповоротно втрачено можливість додатково залучити до бюджету села Пикуловичі у -2010-2011 роках орієнтовно 15,0 тис.грн. за оренду земельної ділянки площею близько 1 га від ПП “Бонус”, оскільки з часу фактичного використання підприємством цієї земельної ділянки до моменту державної реєстрації договору оренди землі пройшло близько півтора року, що стало можливим, в т.ч. і через бездіяльність та безвідповідальність сільського голови, голів бюджетної та земельної комісій.

Безповоротно втрачено можливість додатково залучити до бюджету села Пикуловичі у 2011 році щонайменше 121,0 тис.грн. за безоплатне використання ТзОВ “Барком” невитребуваних паїв на території Пикуловичівської сільської ради площею щонайменше 75 га, що стало можливим, в т.ч. і через бездіяльність та безвідповідальність сільського голови, голів бюджетної та земельної комісій. 

 

Обговорити на форумі…