Говорили – балакали, сіли й… заплакали!

Напевно, саме так можна охарактеризувати нещодавню зустріч керівників Пустомитівського району з представниками громади села Пикуловичі.

Я вже анонсував про заплановану на 2 березня 2012 року зустріч голови Пустомитівської райдержадміністрації Ігоря Чопка, голови Пустомитівської районної ради Віктора Бабія та депутата Львівської обласної ради Богдана Дубневича з депутатським корпусом нашої сільської ради.

Крім зазначених керівників, на цій зустрічі були присутніми два депутати районної ради, депутати Пикуловичівської сільської ради, голови Пикуловичівської, Ямпільської, Борщовицької, Сороки-Львівської та Мурованської сільських рад, а також декілька мешканців нашого села.

На цю зустріч, нашим сільським головою було винесено три питання:

1) Про стан автомобільних доріг у с. Пикуловичі;
2) Про ремонт фельдшерсько-акушерського пункту с. Пикуловичі (далі – ФАП);
3) Про ремонт електропідстанцій та заміну дерев’яних опор ліній електропередач.

Була також пропозиція обговорити питання і щодо будівництва нового клубу в с. Пикуловичі, однак, в окреме питання ця пропозиція не виносилась.

Вказана зустріч тривала близько двох з половиною годин. Детально розписувати про все, що на ній говорилось не буду, оскільки це не настільки вагомо. Коротко зазначу лише про основні результати розгляду вказаних питань.

З першого питання, як напевно і з інших питань, найбільше повідомив голова Пустомитівської райдержадміністрації Ігор Чопко. Це питання зайняло більшу частину запланованої зустрічі. Підсумок виступу голови райдержадміністрації з цього питання, можна сформувати у таких тезах:

– у районному бюджеті грошей для ремонту дороги в с. Пикуловичі не має;
– виділених районному бюджету цього року коштів, на ремонт усіх доріг в районі, не вистачить;
– проблема з дорогами – це проблема загальнодержавного значення, а не лише районного значення і вже не один рік;
– у Пикуловичах ще дорога, в інших селах і такого не має;
– ця проблема зараз вирішується на державному рівні;
– в першу чергу цього року ремонтуватимуться дороги у с. Сороки-Львівські та у с. Жирівка (довідка: минулого року мешканці цього села на кілька хвилин перекрили рух транспорту на дорозі біля цього села);
– дорогу в с. Пикуловичі цього року буде трохи підремонтовано (підсипано щебенем);
– голова райдержадміністрації зробить все від нього залежне щоб при наявності коштів, ремонт дороги у с. Пикуловичі планувався у першочерговому порядку.

Тобто, з вищезазначеного можна зробити висновок, що цього року дорога у с. Пикуловичі ремонтуватись не буде, лише трохи підсиплють щебенем.

Перекривати кільцеву дорогу нам також не слід, бо за словами керівництва району – це проблеми не вирішить все одно!

За словами керівників району – мусимо цю проблему вирішувати спільними зусиллями. Депутати сільської ради, у свою чергу повинні на своїх округах провести роз’яснювальну роботу, щоб ті мешканці нашого села, які поставили свою огорожу на придорожніх ровах (які живуть по лівий бік від дороги в сторону Львова), прибрали її ближче до свого подвір’я щоб була можливість відновити рів.

Таким чином, що ми знали, те і довідались! На жаль, ми знову залишаємось з проблемою катастрофічного стану дороги у нашому селі, яку найближчим часом вирішити не вдасться.

Що стосується результатів обговорення другого питання – щодо ремонту ФАПу у с. Пикуловичі, то керівники району просили надати дозвіл центральній районній лікарні, на балансі якої зараз знаходиться ФАП, на виготовлення свідоцтва про право власності на будівлю ФАПу та, дозвіл на виготовлення акту на право постійного користування земельною ділянкою, на якій він розміщений.

Це потрібно для того, щоб центральна районна лікарня мала можливість профінансувати капітальний ремонт нашого ФАПу на загальну суму орієнтовно 150,0 тис.грн., оскільки лікарня є розпорядником коштів, які на цю мету заплановано у цьогорічному районному бюджеті.

На наступній сесії нашої сільської ради, депутати такий дозвіл центральній районній лікарні, скоріш за все, нададуть.

Стосовно третього питання відмічу, що голова райдержадміністрації повідомив те, що цього року усі дерев’яні електроопори у нашому селі буде замінено.

На жаль, на цій зустрічі лише частково розглядалось питання стосовно будівництва нового клубу у с.Пикуловичі.

Зокрема, голова райдержадміністрації повідомив, що на минулих сесіях районної ради розглядалось питання щодо виділення коштів на виготовлення проектно-кошторисної документації для будівництва нового клубу у нашому селі.

Однак, районні депутати з політичних мотивів цю пропозицію не підтримали. Тому, райдержадміністрацією вирішено профінансувати проектно-кошторисну документацію за рахунок вільного залишку коштів бюджету с. Пикуловичі, розмір якого становить близько 160,0 тис.грн.

Довідка: Вказана сума коштів залишилась у нашому бюджеті з минулого року, оскільки фінансування дошкільного навчального закладу с. Пикуловичі з березня 2011 року не здійснювалось, так-як, групу наших дошкільнят було переведено до нашої школи, яку реорганізовано у навчально-виховний комплекс без згоди та відома нашої громади та депутатів сільської ради.

Таким чином, райдержадміністрація фактично самостійно вирішила розпорядитись коштами бюджету с. Пикуловичі, бо виключне право приймати рішення щодо спрямування цих коштів мають депутати Пикуловичівської сільської ради! Згодом дізнаємось, яке рішення щодо цих коштів приймуть депутати сільської ради.

Частково на цій зустрічі обговорювалось питання нашої школи. Пан Богдан Дубневич повідомив, що ним разом і головою райдержадміністрації Ігором Чопком зроблено робочий візит у нашу школу. За результатами цього візиту планується провести заміну вікон у нашій школі на загальну суму близько 300,0 тис.грн. Крім цього, часткову допомогу школі власними коштами обіцяв надати пан Богдан.

Гадаю, що негативне враження на всіх присутніх справила завершальна частина цієї зустрічі, яка полягала в напівскритій політичній агітації, зважаючи на цьогорічні парламентські вибори.

Ось так, коротко про те, як пройшла зустріч керівників нашого району з представниками громади с.Пикуловичі. В черговий раз, ми отримали нову порцію запевнень в тому, що можливо не “завтра”, але існуючі проблеми таки будуть вирішуватись. Ну що ж, напевно нам знову залишається лише сподіватись, що так воно і буде.

 

Обговорити на форумі…