Незабаром вибори!

Шановні виборці Пустомитівщини!

25 травня 2014 року ми з Вами обиратимемо Президента України на позачергових виборах. Вибори в Україні пройдуть в 225 одномандатних виборчих округах та з закордонному виборчому окрузі. Номер нашого виборчого округу – 125. До його меж входить Пустомитівський (центр округу-м.Пустомити), Миколаївський райони та місто Новий Розділ. Мешканці району, що є виборцями і мають право голосу на цих виборах відповідно до Конституції України, зможуть проголосувати на 99 звичайних виборчих дільницях, що утворені в Пустомитівському районі на постійній основі (як і на виборах народних депутатів).

Хронологія виборчого процесу така. 4 квітня завершилась реєстрація ЦВК кандидатів на пост Президента України. З моменту реєстрації і до 24 год. 23 травня – проведення передвиборної агітації. 14 квітня – утворення окружних виборчих комісій. До 6 травня – утворення дільничних виборчих комісій.

Починаючи з 9 травня, на кожній виборчій дільниці будуть попередні списки виборців, де кожен виборець, що до неї належить, може прийти і перевірити себе на включення.

До 12 травня включно кожен виборець повинен отримати іменне запрошення з повідомленням про своє включення до попереднього списку виборців на певній виборчій дільниці, адресу дільничної виборчої комісії, контактний номер телефону, розпорядок роботи, а також про час і місце голосування. Виборцям, які постійно нездатні самостійно пересуватись, буде повідомлено про можливість проголосувати за місцем перебування. Тим виборцям, які не здатні самостійно пересуватися, але в списках у них немає відмітки «НСП», рішенням дільничної виборчої комісії на підставі їх заяви та довідки медичної установи про стан здоров’я надається можливість проголосувати за місцем перебування. Така заява разом із довідкою повинна бути надіслана поштою або передана іншими особами дільничній виборчій комісії до 20 години 23 травня.

Якщо Ви не отримали запрошення або в ньому містяться помилки у Ваших персональних даних, то необхідно звернутись до Вашої дільничної виборчої комісії або у відділ ведення Державного реєстру виборців та написати заяву про уточнення попереднього списку виборців. Такі заяви приймаються до 19 травня.

Виборцям, які у день виборів перебуватимуть не за своєю виборчою адресою, надається можливість тимчасово змінити місце голосування без зміни виборчої адреси (ТЗМГ). Для цього необхідно звернутися у відділ ведення Державного реєстру виборців за місцем проживання або за місцем перебування з відповідною заявою та документами, що підтверджують необхідність такої зміни. Для виборців, виборча адреса яких знаходиться на території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя і які у даний час проживають на території району, досить пред’явити тільки паспорт.

Якщо ж виборець, який тимчасово змінив своє місце голосування вирішить проголосувати за своєю виборчою адресою, то йому необхідно спершу відкликати заяву про ТЗМГ і повернути видане посвідчення в тому відділі, який його видав. Але все це можливо тільки до 19 травня, оскільки в цей день у реєстрі виборців починається формування уточнених списків за якими і буде проводитися голосування. Якраз в уточнений список виборців, який на виборчих дільницях буде
перебувати з 23 травня, включаються громадяни, що змінили місце голосування за власними заявами. Якщо ж Ви не знайшли себе у списку виборців, а вказаний термін звернення минув, то Ви ще можете звернутись до суду в термін до 22 травня, за рішенням якого до 24 травня Вас можуть включити у списки виборців на дільниці.

У день голосування 25 травня зміни до уточненого списку виборців не вносяться.

Щоб не залишитися осторонь виборчого процесу потрібно зовсім небагато – перевірити себе і своїх близьких у списках виборців, і прийти на вибори. Пам’ятайте, що Ваша завбачливість допоможе нам не допустити неточностей при вкладанні списків виборців на позачергових виборах Президента України у травні цього року, а Вам – комфортно здійснити свій громадянський обов’язок і проголосувати за обраного кандидата.

Наявність паспорта для отримання бюлетеня в день голосування, для уточнення своїх даних в Реєстрі, для зміни місця голосування ОБОВ’ЯЗКОВА. Для осіб, недавно прийнятих до громадянства України, допускається наявність тимчасового посвідчення громадянина України.

Адреса відділу ведення Державного реєстру виборців Пустомитівської райдержадміністрації:
м.Пустомити, вул.Грушевського,11, другий поверх (будинок з левами), контактний телефон: 4-12-59, 227-88-96.

Джерело: Пустомитівський часопис “Голос Народу” 26 квітня 2014 року

Be the first to comment on "Незабаром вибори!"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*