“На депутата – з кулаками” – газета “Експрес” про скандальну сесію в Пикуловичах…

express

Газета “Експрес”

Події 27 травня котрі відбулись у Пикуловичівській сільській раді, коли депутати гуртом накинулись на свого колегу п. Романа Барабаша, аби той припинив відеозйомку, не залишили байдужими й журналістів газети «Експрес» – «На депутата – з кулаками» – саме з таким заголовком вийшла стаття у газеті «Експрес» за 19 червня 2014 року у розділі місцевих нових.

Далі пропонуємо Вашій увазі ознайомитись із змістом цієї статті:
На сесії сільради народного обранця колеги виштовхали із зали за те, що знімав їхню роботу на відео.

Публічності у своїй діяльності бояться не лише депутати Верховної Ради. Виявляється, не люблять відкритості й місцеві депутати-царьки.

Приклад цього – інцидент що стався на сесії Пикуловицької сільської ради Пустомитівського району. Там на депутата сільради Романа Барабаша, котрий вирішив зняти на планшет, як працюють депутати (аби односельці знали, як народні обранці представляють їхні інтереси), колеги накинулися з кулаками та виштовхали із сесійної зали.

-Це сталося ще 27 травня, – розповідає Роман Барабаш.

-Уранці до мене зателефонував секретар сільради Ігор Тарас і повідомив, що ввечері має відбутися позачергова сесія сільради. По суті – незаконна, бо відповідно до Закону «Про місцеве самоврядування в Україні», про сесію депутатів та громаду слід повідомляти як мінімум за день до її проведення.

Я прийшов на так звану сесію і почав відео зйомку, що дуже не сподобалося сільському голові Володимирові Марцінківу та майже всім депутатам і загалом присутнім. Тож голова поставив на голосування протиправне рішення про необхідність надання мені дозволу на відео зйомку. Депутати його підтримали.

За словами пана Барабаша, заборона на зйомку його не зупинила. Він і далі відео фіксував засідання, що неабияк розлютило колег.

«Спершу депутат Бурка намагався силоміць відібрати в мене планшет, – каже Роман Барабаш, – яким я знімав, щоб заборонити фіксування засідання депутатів. Пізніше до нього долучився секретар сільради Ігор Тарас, котрий узагалі попросив мене полишити приміщення сільради.

У цих подіях не пас задніх і сільський голова Марцінків, який силою намагався забрати крісло, на якому я сидів. А депутат В.С.Максим’як висмикнув кабель живлення планшета від ноутбука, чим унеможливив подальшу відеозйомку. Опісля цього виштовхали мене із сесійної зали». На знак протесту проти таких дій депутатів два народних обранці покинули сесію.

Уже без сторонніх очей та камери депутати швидко прийняли рішення, яким надали премію сільському голові за півроку в розмірі 40 відсотків посадового окладу за кожен місяць, починаючи з січня цього року (або по 930 гривень щомісяця). А ще вирішили 22 червня відзначити День села Пикуловичі. Це притім, що цього дня в Україні вшановують пам’ять загиблих у Другій світовій війні, тож народові – не до свята.

Роман Барабаш уже звернувся до прокурора області та начальника обласного управління міліції зі скаргою на дії колег-депутатів. А на наступну сесію обіцяє знову прийти з камерою. «Односельці мають знати, як працюють сільські депутати і які ухвалюють рішення. Влада мусить бути прозорою, навіть у селі», – переконаний пан Барабаш.

Богдан КУФРИК

Джерело: Газета «Експрес» 19 червня 2014 року.

Обговорити на форумі

 На ФОТО: Стаття “На депутата – з кулаками” у номері газети “Експрес” за 19 червня 2014 року."На депутата - з кулаками" - Газета "Експрес" про сесію в Пикуловичах

Завантажити оригінал статті у форматі PDF

Be the first to comment on "“На депутата – з кулаками” – газета “Експрес” про скандальну сесію в Пикуловичах…"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*