На ремонт дороги через Пикуловичі закладено 4 мільйони гривень

У дощову погоду дорога в Пикуловичах стає непроїзною

Здається що проблема з ремонтом дороги у Пикуловичах нарешті зрушила з мертвого місця.

Дискусія по ремонту дороги у нашому селі вже ведеться не один рік. Так, ще в липні 2011 року на телеканалі ZIK у сюжеті програми “Особистий прийом” тодішній начальник управління розвитку інфраструктури Львівської облдержадміністрації Володимир Корпан заявив що ремонт дороги у нашому селі буде виконаний лише в тому випадку коли ця дорога попаде в перелік ремонту доріг і буде відповідне фінансування. Звісно, у той час, про будь-яке фінансування дороги у звичайнісінькому селі, де не проживав жоден з провладних на той час чиновників й не могло бути мови. Як відомо, дорогу в Пикуловичах не ремонтували понад тридцять років, ще з початку 80-их років минулого століття, обмежувались хіба-що так званим “ямковим ремонтом”.

Але нещодавно у ЗМІ з’явилась інформація про те, що нарешті державою, виділено кошти зі спеціального фонду обласного бюджету на ремонт дороги що проходить через наше село. Так, Пустомитівський часопис “Голос Народу” за 15 квітня цього року написав що Пустомитівщина отримала левову частку грошей з обласного бюджету на ремонт доріг – 12 мільйонів гривень. Серед усіх районів Львівщини – це набільша сума. І  майже 4 мільйони гривень мають вкласти саме в ремонт дороги Львів-Муроване-Новий Яричів. Шлях проходить через Сороки-Львівські, Ямпіль, Пикуловичі та Борщовичі. «Це досить значна сума коштів, адже якщо порівняти цифри, то, до прикладу, на весь Жидачівський район виділили всього 4 мільйони. У той час в нас такі гроші закладені лише на цей напрямок», – зізнається депутат Богдан Дубневич в дорозі до селища Новий Яричів. Сьогодні він входить в комітет Верховної Ради України з питань бюджету. «Повірте, я знаю проблеми району і поганий стан доріг. Саме тому ми у Верховній Раді створили позафракційне об’єднання депутатів Львівщини і кожен як господар намагається посприяти тому, щоб твою господарку не обділили грішми», – каже депутат. Звісно, сам пан Дубневич доріг не ремонтуватиме, втім ми вирішили показати і запросили нардепа проінспектувати дороги його округу, сказали журналісти “Голосу Народу”

Районні дороги, як сито

Об’їзна Пустомит нагадує сито: яма на ямі.

Виїжджаємо на об’їзну Пустомит. Ця дорога нагадує сито: яма на ямі. «Вже втомився ремонтувати ходову і саме авто. То навіть дорогою назвати тяжко», – бідкається водій Тарас. А пішоходи додають: «То не те, що їздити, переходити цю ділянку небезпечно». Втім, вже цього року кількість вибоїн має зменшитись. «На об’їзну заклали майже 3,5 мільйони гривень», – констатує нардеп Дубневич і додає: «Тепер головне проконтролювати, щоб гроші були використані ефективно». Це завдання як і контролючих органів, так і самих мешканців. Зрозуміло одне, така об’їзна Пустомитам не пасує, бо це лице міста.

Їдемо далі… У напрямку Семенівки одразу збавляємо швидкість, бо й тут через ями далеко не заїдеш. Кожного дня водії змушені долати смугу з перешкодами і завчасно виїжджати з дому, щоб дотримуватись графіку. «Коли везу людей у маршрутці, то стає страшно, доводиться так маневрувати, що інколи людям в салоні важко встояти. Гірше їхати вночі, ям не видно, будь-якої миті можеш потрапити в ДТП», – скаржаться перевізники. В селі зустрічаємо пересічних людей і ті нарікають: «Дорогу в село проклали більш ніж 30 років тому, а досі її ніхто капітально не ремонтував». Щоб доїхати до Львова, людям доводиться полювати на маршрутки, адже ті через вибоїни їздять вкрай рідко. Насправді ремонтні роботи в Семенівці кілька років тому були. Але засипали в ями не асфальт, а щебінь. Сьогодні з того ремонту нічого не залишилось, шляхи знову світять дном. «На відрізок дороги Пустомити-Семенівка закладено 4 мільйони 270 тис. грн», – пояснює нардеп Дубневич. Тож дорогу цього року таки розпочнуть латати. Часто депутати з Києва не мають можливості бачити реальної картини тих самих доріг, наприклад, в Семенівці чи в будь-якому іншому селі-місті. Тож гроші виділяють швидше наосліп. «Моя тактика зовсім інша: краще один раз побачити, ніж сто разів почути. І як тільки повертаюся зі столиці, вирушаю в райони округу, бо саме тут, на місці, спілкуючись з людьми, можна справді зрозуміти і побачити їхні проблеми», – ділиться депутат.

Коли зі слів перейдуть до діла, це вже покаже час. Але станом на сьогоднішній день, в Пикуловичах до ремонту дороги поки-що ніхто не брався… Кажуть, що гроші знову кудись переспрямували, наскільки це правда нам ще не вдалось з’ясувати.

Джерело: Пустомитівський часопис “Голос Народу” 15 квітня 2015 року.

Обговорити на форумі…


Фото:

Така дорога аж ніяк не прикрашає районний центр

Така дорога аж ніяк не прикрашає районний центр

Пустомитівських доріг не витримує ходова жодного автомобіля

Пустомитівських доріг не витримує ходова жодного автомобіля

Be the first to comment on "На ремонт дороги через Пикуловичі закладено 4 мільйони гривень"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*