День знань в Пикуловичах

День знань в ПикуловичахСьогодні, 1 вересня, прозвучав перший шкільний дзвоник для всіх українських дітей. Винятком не були і діти з села Пикуловичі. Шкільна лінійка розпочалася о 9 годині ранку, спочатку, згідно звичаю, відбувся молебень біля Пресвятої Богородиці, а далі після винесення прапору, діти та їхні батьки заспівали гімн України і прослухали промови дирекції школи та святих отців греко-католицької та української автокефальної церков.

Директор школи Штойко Ольга Платонівна та голова сільської ради Марцінків Володимир Ярославович привітали дітей з днем знань та побажали їм успіху в навчанні та плідного, успішного навчального року.  На лінійці також йшлася мова про цьогорічне зовнішнє незалежне оцінювання. Дирекція школи повідомила що випускники 2016 року будуть здавати три предмети, два з яких: українська мова та іноземна, і на вибір математика або історія України. Одинадцятикласники зізнаються, що хоча вчителі нашої школи й дають усі необхідні знання, та без репетиторів не обійтися.

У перший клас до Пикуловичівської школи пішло 18 учнів, саме стільки, скільки й було цьогорічних випускників. Першокласники з особливим захопленням та ентузіазмом прийшли до школи, адже школа це щось нове у їхньому житті. Усі учні першого класу гарно розповідали віршики які вони так старанно готували зі своїми батьками до свого першого шкільного дзвоника.

Цього року також можна похвалити шкільний духовий оркестр, який відзначився вдосконаленими щорічними мелодіями. Не даремно всі учні закінчили музичну школу з похвальними листами, та сертифікатами.

Опісля урочистої частини свята, у кожному класі пролунав дзвінок на урок, а це означало, прощавай літо і привіт школо! Першим уроком був урок з класним керівником на тему “Україна єдина! Ми діти України!” Школярі розповідали чому Україна має бути єдиною та неподільною  і що для них означає бути українцями і патріотами своєї держави. Діти також ділилися своїми враженнями про проведене літо, і згадували, як хто його провів. Було добре видно, що діти з радістю повернулись до школи, і якщо скучились не за наукою, то за один одним напевно. Школа знову загомоніла дитячими голосами та повернулась у своє звичне русло.

Батьки школярів за щоденними балачками скаржаться, що зібрати дитину до школи коштує 1000 грн. а то й більше. Значно піднялись у ціні й канцтовари. Так, якщо ще минулого року середня ціна щоденника була біля 30 гривень, то вже зараз 50 гривень, а одні з щонайдорожчих щоденників на ринку коштують взагалі біля 85 гривень!

А завтра знову починається повсякденне шкільне життя, і веселі шкільні будні. Хочеться сподіватись, що сьогоднішній день безперечно надовго збережеться у пам’яті наших школярів.

ФОТО РОМАНА БАРАБАША:

[su_custom_gallery source=”media: 1111,1112,1114,1115,1117,1119,1120,1121″ link=”image” width=”750″ height=”550″ title=”never”]