Перша сесія нового скликання у Пикуловичах

Сільська рада села Пикуловичі

Сільська рада села Пикуловичі

Минулої п’ятниці, 6 листопада, у Пикуловичівській сільській раді відбулась перша сесія новообраних депутатів сільської ради.

Перед початком першої сесії депутати відповідно до вимог Закону України “Про місцеві вибори” подали до сільської виборчої комісії заяви про відсутність іншого представницького мандата, тобто заяву про те, що їх не обрано депутатами до інших місцевих ради, чи на посаду сільського, селищного, міського голови.

Розпочала першу сесію голова сільської виборчої комісії Марія Матківська, яка повідомила усім присутнім про результати місцевих виборів до сільської ради, які відбулись 25 жовтня поточного року.

Новообрані депутати Пикуловичівської сільської ради

Новообрані депутати Пикуловичівської сільської ради

Отож, за підсумками виборів, сільським головою с. Пикуловичі втретє обрано Володимира Марцінківа. Депутатами сільської ради 7-го скликання стали 14 депутатів, а саме: Жигадло Микола, Максим’як Василь, Сеник Наталія, Бритковський Василь, Барабаш Михайло, Боднар Василь, Ковальська Ірина, Барабаш Роман, Бурка Роман, Тарас Ігор, Боднар Ігор, Кекляк Степан, Світлик Марія та Барабаш Олена.

Після цього, проведення першої сесії продовжив сільський голова. На першому пленарному засіданні першої сесії сільської ради депутати лише обрали нового секретаря ради, яким стала депутат Сеник Наталія, та затвердили регламент роботи ради. Розгляд інших питань (затвердження чисельності та складу виконавчого комітету, створення постійних комісій ради тощо) відклали на наступне пленарне засідання ради.

При розгляді вказаних вище питань дискусія виникла лише щодо затвердження регламенту роботи ради, оскільки запропоновані сільським головою окремі його норми на теперішній час не відповідали вимогам чинного законодавства. На це звернув увагу депутат сільської ради Роман Барабаш, який запропонував депутатам внести до нього відповідні зміни.

Зокрема, у запропонованому сільським головою проекті регламенту роботи ради містились норми, згідно яких проекти рішень ради, які плануються розглянути на сесії сільради повинні оприлюднюватись не пізніш, як за три дні до початку пленарного засідання ради.

Однак, згідно чинної редакції Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” проекти актів органів місцевого самоврядування оприлюднюються в порядку, передбаченому Законом України “Про доступ до публічної інформації”, крім випадків виникнення надзвичайних ситуацій та інших невідкладних випадків, передбачених законом, коли такі проекти актів оприлюднюються негайно після їх підготовки.

Тобто, відповідно до вимог ч.3 ст.15 Закону України “Про доступ до публічної інформації” проекти нормативно-правових актів, рішень органів місцевого самоврядування, розроблені відповідними розпорядниками, оприлюднюються ними не пізніш як за 20 робочих днів до дати їх розгляду з метою прийняття.

Друге зауваження депутата Романа Барабаша стосувалось відкритості роботи сільської ради, оскільки сільський голова включив до регламенту роботи ради норму про те, що аудіо та відеозйомка сесії проводиться тільки за відповідним рішенням депутатів сільської ради?!

Цікаво, що новообрані депутати при голосуванні утримались від виключення з регламенту цієї протиправної норми, тим самим підтвердивши, що ставши депутатами, вони теж проти відеозйомки сесії сільської ради. Що ж вони таким чином планують приховувати від своїх односельчан?

І третє зауваження депутата Романа Барабаша стосувалось змін щодо термінів проведення першої сесії новообраних депутатів сільської ради. Війт села у проект регламенту включив норму, що перша сесія проводиться не пізніш як за місяць після обрання нового складу ради.

Проте, відповідно до вимог ч.2 ст.46 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” перша сесія новообраної сільської, селищної, міської ради скликається відповідною територіальною виборчою комісією не пізніш як через два тижні після реєстрації новообраних депутатів ради в кількості, яка забезпечує повноважність складу ради відповідно до статті 45 цього Закону.

Після цього, перше пленарне засідання першої сесії Пикуловичівської сільської ради закінчилось. Першу сесію депутати сільської ради не закривали, а розгляд інших питань перенесли на наступне пленарне засідання ради, дата якого ще не визначена.

Отож, дивимось відео першої сесії новообраного складу Пикуловичівської сільської ради, робимо висновки та залишаємо на форумі села свої коментарі та побажання…

ВІДЕО:

Обговорити на форумі: