Великдень в Пикуловичах

В суботу ввечері, на переддень Великодня,  село Пикуловичі якось незвично для себе запустувало. На вулицях та подвір’ях осель не було видно ані душі! Навіть на центральній дорозі села ніхто не блукав! А все тому, що усі жителі села, від малого до старого, цілими сім’ями всім селом у цей святковий час зібрались біля церкви аби освятити свої пасочки, котрі з любов’ю не передодні пекли їхні матусі, дружини та сестрички.

У цей день пасочки освячували в двох храмах села, в українській автокефальній православній церкві, та у греко-католицькій церкві. Навколо церкви зібралась уся громада села, з своїми пишно оздобленими великодніми кошиками з пасочками, шиночкою, ковбаскою, крашанками та іншими смаколиками.

Велика Субота є унікальним днем церковного року, коли плач перетворюється на радість. Християни згадують поховання Ісуса Христа та готуються до Великодніх торжеств, які проходять вночі зі суботу на неділю. Це єдина субота в році, котра є днем строгого посту: Літургія цього дня відбувається ввечері. Великодня Служба Божа триває всю ніч. Її найурочистіший момент настає опівночі, коли священик сповіщає «Христос воскрес!», а всі присутні відповідають «Воістину воскрес!»

На Великдень всі мають веселитися, бо хто буде сумувати в цей день, сумуватиме і весь рік. Якщо хтось помирає на Великдень, то вважається, що його щаслива душа піде просто до неба, бо того дня “небо огворено”.

[su_slider source=”media: 1735,1734,1732,1733,1731,1730″ link=”lightbox”  width=”750″ height=”563″ title=”no” autoplay=”0″]